KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13475087
*
nr 1347 5087
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv, Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2020
kl 20:05:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 15:05:56
1
600 kr
14/9 16:54:53
2
Vinnande bud
14/9 17:50:32
3
800 kr
14/9 17:50:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik Osslund
nr 1347 5087
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv, Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 15:05:56 | 1 | 600 kr |
| 14/9 16:54:53 | 2 | Vinnande bud |
| 14/9 17:50:32 | 3 | 800 kr |
| 14/9 17:50:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1913, död 1982.Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



